Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

O projektu

Nadační fond Schody do života

Po několika úspěšných letech s naším projektem Schody do života jsme se rozhodli postoupit o schod výše a založit nadační fond. Podařilo se nám zdolat všechny právní úkony a dne 28.7.2012 došlo k zapsání Nadačního fondu Schody do života do rejstříku.

Schody do života

Projekt schody do života vznikl pro podporu dětí z dětských domovů. Byl určen chlapcům devátých tříd, kteří by měli zájem se vyučit v oboru tesař, pokrývač či klempíř ve středním odborném učilišti stavebním pod patronátem firmy PRVNÍ CHODSKÁ. Cílem projektu bylo usnadnit chlapcům vstup do života tím, že jim bylo poskytnuto zázemí a podmínky pro to, aby se mohli v klidu vyučit řemeslu a osamostatnit se a zapojit se do pracovního procesu mezi naše „prověřené“ pracovní kolektivy. Bohužel z důvodu upadajícího zájmu o vyučení se v oboru tesař, klempíř či pokrývač v projektu aktuálně není žádný chlapec. To se ale může kdykoliv změnit, Nadační fond Schody do života je stále otevřen tomuto druhu pomoci. 

V rámci Nadačního fondu Schody do života jsme se dále rozhodli rozšířit jeho účel na zajišťování pomoci dětem a mladým lidem ze sociálně slabých poměrů, podporu vzdělávání, integraci a rozvoj dětí a mladých lidí ze sociálně znevýhodněných skupin. 

Proto od roku 2019 aktivně podporujeme hendikepovaného Danečka, kterému byla zjištěna vrozená vývojová vada mozku doprovázená hypotonickým syndromem.

Od roku 2022 v rámci projektu podporujeme také malého Vojtu, který se narodil s vrozenou genetickou vadou, a to s achondroplazií.