Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Garanti

V listopadu 2008 došlo k představení dvou garantů našich učňů. Majitel tesařské firmy, pan Luboš Zoubek, navštívil společně s patronem projektu Vladimírem Zábranským Dětský domov Nepomuk a seznámil se s Lukášem. Během diskuse nad čajem, který osobně Lukáš uvařil, se dohodli na možnostech spolupráce a hned následující den spolu strávili odpoledne jízdou po stavbách v plzeňském regionu. Lukáš viděl na vlastní oči, jak se dnes staví. To vše samozřejmě z jiného úhlu pohledu, než má možnost vidět v rámci školy. A první dojmy? Lukáš vypadal spokojeně a snad získal znovu chuť pokračovat ve studiu. Všichni věříme, že mu to zůstane.

Podobný scénář mělo i setkání v Dětském domově v Plané, kde se sešli Lukáš a majitel pokrývačské firmy Homolka-střechy s.r.o. pan Roman Homolka, výchovná pracovnice dětského domova slečna Kompánková a patron projektu Vladimír Zábranský. Vzhledem k tomu, že Lukáš je bezproblémový, studium ho baví a má i přijatelné výsledky došlo k rychlé dohodě o možnostech brigád ve firmě Homolka-střechy a další podpoře Lukáše. Během setkání byla nastíněna možnost podpory Lukáše po dokončení školy ze strany PRVNÍ CHODSKÉ a to formou dotace k případnému nájemnému. Rovněž pan Homolka přislíbil velice slušný příjem, který umožní Lukášovi začít nový život.