Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ÚČASTNÍCI GOLFCUPU JIŽ TRADIČNĚ PŘISPĚLI NA HENDIKEPOVANÉHO DANEČKA

ÚČASTNÍCI GOLFCUPU JIŽ TRADIČNĚ PŘISPĚLI NA HENDIKEPOVANÉHO DANEČKA

První zářijový čtvrtek roku opět patřil již tradičnímu turnaji GolfCup, který jsme tentokrát strávili v krásném prostředí příjemného hřiště Molitorov u obce Kouřim. Skvělý den plný golfu, obchodních partnerů a dobré nálady opět doprovázela neodmyslitelná sbírka na hendikepovaného Danečka.

Nadační fond Schody do života začal Danečka a jeho rodinu podporovat v květnu 2019, kdy byly rodině předány první finanční prostředky na měsíční bázi pro zajištění běžných potřeb (tato podpora probíhá dodnes). Danečkovi byl také zakoupen z peněžních prostředků Nadačního fondu speciální vozík (v hodnotě 65.895 Kč), který mu pomáhá s jeho hendikepem.

 

Příběh Danečka jsme od té doby začali aktivně představovat na turnajích GolfCupu s cílem dát možnost účastníkům přispět na dobrou věc, sbírka každý rok generuje nezanedbatelný výtěžek a pokud se ohlédneme například také do minulého roku, tak se podařilo vybrat částku 26 100 Kč, která přispěla na nákup polohovací sedačky v celkové hodnotě 96 000 Kč.

Účastníci každý rok přispívali, aniž by měli šanci Danečka vidět a představit si jeho hendikep. A to jsme se rozhodli tento rok změnit, a proto jsme Danečka s celou jeho rodinou na turnaj pozvali a zajistili jsme jim příjemný rodinný výlet. Účastníci měli tak možnost Danečka vidět, popovídat si s jeho rodinou a uvědomit si, komu celé ty roky pomáhali a komu přispěli i tentokrát. Pro tento rok se podařilo vybrat výtěžek v hodnotě 26 050Kč. Hezkou zajímavostí je to, že poprvé v historii GolfCupu se sbírky zúčastnil i někdo mimo účastníky turnaje, a to místní pan hospodský, který přispěl částkou 500 Kč.

Vybrané peníze tento rok přispěly k zakoupení polohovací postele značky Linet, která rodičům usnadní manipulaci s Danečkem a jemu poskytne kvalitní prostor pro odpočinek. Postel je již objednaná a doufáme, že nejpozději na konci listopadu ji rodina bude mít od výrobce k dispozici.

A jak si účast na GolfCupu užila  Danečkova rodina? Z naší strany jsme se pokusili udělat vše pro zajištění klidné a příjemné atmosféry, proto jsme rádi, že tatínek Danečka účast na akci hodnotí těmito slovy: „GolfCup byl super. Taková klidná a rodinná atmosféra. A všem zúčastněným strašně moc děkujeme, za Danečka.“

I my za PRVNÍ CHODSKOU a Nadační fond Schody do života děkujeme všem, kteří tento nebo v minulých letech přispěli. Pomáhat má smysl.

 ------------------------------------------------

PŘÍBĚH DANEČKA

Daneček oslavil 31. července 2022 své 17. narozeniny, a i když je téměř dospělý, tak vývojově zůstal na hranici ročního dítěte. To obnáší neustálý dozor (kvůli snězení nebo vdechnutí drobných věcí např. z hraček, které rád zkoumá ústy), je také třeba mu pokrájet stravu, nakrmit ho, umýt a obléci. Péče o Danečka vyžaduje hodně času a energie, ale i přes to všechno je Daneček šťastný člověk, který žije ve svém světě, a rodina se snaží být šťastná s ním, i když je to někdy těžké. Snaží se mu přiblížit okolní svět tak, aby se nebál hlasitých zvuků, lidí, předmětů, míst – je totiž hypersenzitivní a navíc i hyperaktivní. Dělají pro něj vše, co je v jejich silách (stejně jako všichni rodiče pro své děti), aby byl spokojený a nic mu nechybělo. Jak říkají, je to jejich „BOREC NA KONEC“!

DIAGNÓZA:  V prvním měsíci života byla Danečkovi na základě magnetické rezonance zjištěna vrozená vývojová vada mozku doprovázená hypotonickým syndromem.

 

Zaujal tě příběh Danečka a máš chuť pomoci?
Pokud Tě příběh chytil za srdce stejně jako nás a máš chuť pomoci finanční částkou na nákup potřebných pomůcek, můžeš přispět na účet Nadačního fondu s poznámkou Daneček. Číslo účtu: 107-2842270217/0100.

Zajímala by tě konkrétnější pomoc rodině a máš zájem přispět na konkrétní věc (hračky, pleny, dobroty, léky)? Obrať se na email lzabranska@chodska.cz a určitě něco vymyslíme!